143 wasging het beter. Ze zocht veel kennissen opdie ze in zoo lang niet gezien had, en maakte daarmee allerlei afspraken om schaatsen te rijden en naar de comedie of de opera te gaan en het amuseerde haar over het algemeen wèl. Langzamerhand begon ze de zaken van een andere zijde op te nemen, en in Werner meer een dupe te ziendien ze meedoogen- loos tot mikpunt harer spotternijen kon makendan wel haar bête-noire zooals vroegeren bij allerlei gelegenheden poogde zij hem af te schrikken maar in zijn onnoozelheid hield hij al die kunstgrepen voor het tegendeel van wat ze waren, en meende, dat Florence zich meer dan vroeger met hem occupeerde. Yan Francoise leerde ze die gemakkelijkheid om zich van iets af te makenwat haar hinderdeen ze vond steun in de laconieke degelijkheid van haar vriendin. Wanneer ze op de baan der IJsclub of op de vijvers in het Bosch reed, kon zij van Werner's tegenwoor digheid zeker zijn. Eens stond ze met eenige vriendinnen te praten ze hadden juist de schaatsen laten aan binden toen de haar steeds omzwevende booze geest weer naderde en zich, zonder een oogenblik te aarzelen, bij het groepje voegde. Florence zeide hem vluchtig goedendag en Werner begon pogingen aan te wenden om haar over te halenmet hem te rijden hij wist zulke mooie, gladde plekjes maar het lukte niet, en, ten einde raad, verzocht de ongeluk kige aan de dames voorgesteld te worden, die zich al in stilte over den indringer verwonderd hadden. »0 ja, pardon, dat vergat ik," zei Florence luchtig: «meneer Werner de dames Yan Houten, Heelstra

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 297