146 te zienlachte haar zeer toemaar aan de andere zijde bekroop haar de vrees, dat, hoe meer ze zich aan zijn omgeving zou wennen, zij deze niet meer zou kunnen missenwanneer het eenmaal mocht gebeuren dat er een groote verandering in de toestanden kwam. Maar in hoofdzaak was ze blij, den Haag te kunnen verlatenen wel voornamelijk om de hinderlijke opmer kingen harer kennissen. De voortdurende nabijheid van haar satelliet was niet onopgemerkt gebleven, en bracht haar soms in pijnlijke gevallen. Emilie en George gingen trouwenen Mevrouw wilde opzettelijk de bruidsdagen buiten doorbrengen omdat te veel drukte haar te vermoeiend zou zijn, en zij hierdoor de komst van een overvloed van bruilofts- vierenden kon vermijden. Den eersten avond na haar aankomst dwaalde Florence door de Dalbeeker bosschenoude plekjes opzoekend genietend van den prachtigen avond, een der eerste in het seizoen. Ze was moe van de reis, juffrouw Yan Weezei zou haar koffers wel ontpakkenen nu dwaalde zedoelloos en toch met zekere spanning als hij eens toevallig het kon toch zijn Daar liep iemand voor haar uit, met een boek in de hand; hij las niet, maar ging peinzend, met gebogen hoofd, voort. Zij giste niet langhet was Max. 't Was of haar hart 'thaar voorzegd had. Ze versnelde haar schreden ten Hagen zag omen beiden kleurden het was zoo onverwacht Florence's oogen schitterdenen ze drukte zijn hand krachtig: »Dag Max, hoe gaat het je! Wat hebben we elkaar in langen tijd niet gezien

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 300