148 Zij ging dien avond vroeg naar haar kamer; de nabijheid van haar moeder, die zich nu over dit boos maakte, dan zich aan dat ergerde, werd haar onver- dragelijk. Zij ontkleedde zich en begaf zich ter ruste, maar zij kon den slaap niet vattenen ofschoon het venster openstond, was het benauwd in het vertrek, en woelde ze onrustig om en om. Eindelijk stond ze op en ontstak het licht; misschien was het nog wat vroeg om te slapen.Ze nam een boek en beproefde te lezen, maar zij hield er haar gedachten niet bij en legde het ontevreden weer neer. Ze sloeg even de toetsen der piano aanmaar wat klonk dat luid door de stilte! Haastig sloot ze het instrument, deed het licht uit en haalde de gordijnen hoog op het was zoo warm. Ze staarde naar buiten, leunend op de vensterbank; de avondlucht was heerlijk koel, en de omgeving rustig en tot kalmte stemmend. De dorps klok sloeg galmend éénlang trilde de zwaarmoedige toon in den stillen nacht. Florence begaf zich weer ter ruste en trachtte te slapenmaar binnen het vertrek was het nog warm en drukkend, en ze wierp de lauwe dekens van zich af en sliep eindelijk in, verward droomend. Den volgenden morgen barstte Emilie's ergernis los: waarom of ze zoo heen en weer gedraafd had gister avond; ze had haar met die malle kuren wel een uur uit den slaap gehouden. Florence had er geheel niet aan gedacht, dat de kamer van haar zuster juist naast de hare lag ze antwoordde niet en schonk zich een kopje thee in. Emilie had al ontbeten; het ging nooit geregeld des

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 302