154 aanbreken van den dag ontwaakte ze moe en gebroken haar rood geweende oogen stonden dof. Doch haar besluit was genomen en stond onherroepelijk vast: ze wilde weg, ver hier vandaan, onverschillig waarheen, en ze dacht aan Emma Höllinger, die in Leipzig haar studies aan het conservatorium voleindde daar zou ze een gastvrij onderkomen vinden. Zij opende haar cassette en deed haar geheele gel delijke bezitting in een portefeuille het was gelukkig ruim voldoende om den eersten tijd van te leven hoofdzakelijk haar vaders erfdeel, dat ze bij haar meerderjarigheid in handen gekregen had. Zonder verder door te denkenin zenuwachtige haast, pakte zij enkele kleinigheden in een handkoffertje: hoog noodige zaken, en sommige voorwerpen, waarvan ze ongaarne afstand deedook een portret van Max dat hij haar eens in ruil voor het hare gegeven had, was daaronder. Toen nam ze een spoorboekje: de eerste trein naar Duitschland ging om 6.20, het station was in de onmiddellijke nabijheid; zonder gezien te worden kon zij gemakkelijk het huis verlaten. Toen schreef ze een briefje, om op haar kamer neer te leggen; het was kort en koel. Ze schreef eenvoudig, dat ze bij haar voornemen bleefenniet langer hier willende zijnnaar Duitschland vertrok. Ze deed dit bijna zonder ontroering, maar met een bitter gevoel van verongelijking in het hart. Ze legde het briefje op haar tafelenziendedat de klok reeds 6 uur •wees, verliet ze zacht het huis, voorzichtig het nacht slot wegschuivende, en ze was vrij, geheel haar eigen meesteres!

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 308