f -J 157 verzetten. Zij is van een zeer deftige familie, en ik zou niets liever zien, dan dat mijn zoon daaraan ver bonden werd. Maar nu eens iets anders. Je begrijpt dat ik niet wil, dat je aan dergelijke dingen denkt, vóór je behoorlijk zelf je brood verdienen kan. Zoolang je nog op mijn beurs leeft en niet voldoende kennis bezit, om de loopbaan te volgen, waarin ik je graag gezien had en die je ook zelf gekozen hebt zoolang kan ik je nimmer mijn toestemming geven. Je weet, dat ik zeer streng op dat punt ben, en geen veran deren van gedachten daaromtrent bij mij mogelijk is. Er valt dus niet meer over te praten. Wees verstan dig, en denk er eens kalm over na je weet, ik heb de beste bedoelingen met je. En zie je er in te schikken Maxdie weer was gaan zittenstaarde donker voor zich uit. »Ik had dat verwacht," zeide hij dof. »U hebt volkomen gelijk, en, hoewel het veel moeite zal kostenhoop ik er in te kunnen berustenen zal ik nog wachten." Toen ging hij heen en belde aan bij Villa Henriëtte. De meid, die open deed, was bleek als een doek, en nog onder den indruk van het gebeurde; ze had uit de zaak niet anders kunnen gissendan inderdaad het geval was geweest, te meer, omdat ze den vorigen avond gemerkt had, dat er ongenoegen tusschen mevrouw en haar dochter had plaats gehad. Ze beproefde de juiste toedracht nog verborgen te houden door te zeggen dat de juffrouw zich niet wel gevoelde, en dus onmo gelijk van de invitatie gebruik kon makenen ofschoon Max wist, dat hij na het gesprek met zijn vader geen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 311