J 158 schrede zou mogen gedaan hebbendie tot meerdere toenadering leiddespeet het hem tochdie lieve gestalte te moeten missen, en besloot hij zijn roeitocht er aan te gevenal het pleizier was er nu toch af. Maar natuurlijk kon Florence's vlucht geen geheim blijvenen weldra kwamen haar kennissen de geheele waarheid te weten. Mevrouw Oudenberg was ten zeerste geschokt door de gebeurtenisze moest het bed houden haar gordijnen waren neergelaten, en ze ontving niemand. Toen Max van het geval werd onderricht, kon hij zijn ooren niet vertrouwen. Gisteren nog had hij haar gezienen ze hadden over het roeitochtje gepraat en nu was ze weghet huis uitgeloopengevlucht Hij snelde naar zijn kamer en greep papier en pen. Florence's adres wist hij door het briefje, dat zij op haar kamer had laten liggen en dat Mevrouw Ouden- berg aan zijn vader had laten lezenen hij schreef, zonder bijna te weten wat hij neerzette, en de woorden uit zijn pen latende vloeienzooals ze uit zijn binnenste opwelden: Florence, wat heb je gedaan! Wat is er in Godsnaam, dat je tot die uitzinnige vlucht gedreven heeft! Is het om mij, datje heengegaan bent? Ik kan dat niet aannemen. Zeg toch wat het is, of kom terug en help me uit de onzekerheid. Florence, Florence, hoe ben je hier toch toe gekomen!" Zoo schreef hij voort met koortsachtige haast, vol mede lijden met het ongelukkige meisje. Eerst toen zijn brief weg was, kreeg hij eenige rust. De dagen gingen voorbij, en alles bleef zooals het was. Florence had bij Emma Höllinger, die haar ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 312