163 elkaar getoetst en van gelijke waarde bevonden Zulke menschen moesten elkaar wel liefhebbenjageheel in elkaar opgaan. Neen, om harentwille kon hij niet langer dralenzij zou hem ontvangenzij zou hem alles zeggenwat zij leeden hij zou haar de over grootheid van zijn liefde toefluisteren, en zijn wensch om haar smart met haar te dragen en te delgen. Hij aarzelde niet langer en liet zich door een fiaker naar de Theresienstrasze brengen waar Emma Höllinger verblijf hield. Van de meid vernam hijdat deze op dit morgenuur naar het conservatorium was, doch dat haar logee, juffrouw Oudenberg, te huis was. Max gaf zijn kaartje, maar kon zijn ongeduld niet bedwin gen en tradachter de dienstbode aande kamer in. Florence, die aan het venster zat, stond op, toen hij binnenkwam, en, hem ontwarende, maakte zij een plotselinge beweging van schrik; ze werd doodsbleek en hield zich aan de tafel vast om niet te vallen. Max bleef een oogenblik onbewegelijk staan: wat was ze vermagerdhoe treurig en vermoeid zag ze er uit Haar oogen stonden dof en vol tranen; in haar lang, zwart gewaad, was haar matte kleur nog bleeker. Een oogenblik beschouwde hij haar toen stormde hij op haar toe: «Florence, o God, Florence!" en on willekeurig opende zij haar armenzij had hem zoo lang moeten missen, zoo lang om hem geweend, en getracht zich te dwingen hem te vergeten en hij viel haar om den hals, en drukte haar aan zijn borstt lang en innig. Voor het eerst, zoolang hij haar kende, kuste hij haar, met heiligen eerbied, bijna schuchter toen maakte zij zich uit zijn armen los. «Foei, Max, hoe slecht van je, zoo weinig naar mijn smeeken

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 317