164 te luisteren," zei ze zacht, «waarom heb je dat gedaan, waarom Florencein 's hemelsnaamwaartoe toch die schei ding Vertel mij alleswat er gebeurd isalles, Ik kon niet langer wachten, ik kon niet, ik moest je zien, ik moest in je trouwe, heldere oogen zien en lezenik moest je spreken en je alles vragen en ver tellen. Je hebt me gemarteld door je zwijgen, je hope loos zwijgen. en ik hield toch zooveel van je, zoo innig veel. hij greep haar hand, en overdekte die met kussen zij liet hem begaanze was geheel overwonnen. Want hoe ze gestreden had in die som bere droevige dagenhet was haar niet mogelijk geweestde zege op zichzelf te behalenen telkens als ze schreef: «Vergeet mij, denk niet meer aan mij," klonk het in haar boezem: «Heb mij lief!" en als haar hand de woorden spelde: «Tracht mij nooit meer te ontmoetenontvlucht mijverver weg" dan tikte het in haar binnenste: «Kom, kom aan mijn borst, rust in mijn armen, en geef me alleswat ik heb moeten ontberenvergoed me alles wat ik heb moeten lijden «Ik heb je zoo lief, Max!" fluisterde ze zacht, bijna onhoorbaar en ze streek met de hand langzaam over zijn donkere haren, «ik heb je zoo lief...." en in die oogenblikken was ze gelukkig, en de weelde van dit samenzijn deed haar een wijle alles vergeten, alsof er geen leed, geen pijniging bestond «Florence," trilde het in zijn stem, «je houdt zóóveel van me, en waarom verliet je me dan, waarom deed je me zooveel verdriet?" Al de werkelijkheidde geheele ontnuchterende

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 318