165 werkelijkheid stond weer voor haar, en ze verhaalde hem haar geschiedenis, hoe het haar ondragelijk was geweestin dergelijke termen van hem te hooren sprekenals haar moeder gedaan hadhoe ze in een vlaag van roekelooze drift het huis verlaten, en sedert dien tijd niets meer van huis gehoord had. En toen kwam het pijnlijk en stootend van haar lippen, hoe haar moeder haar reeds bestemd had voor den man dien ze niet kon liefhebben, en hoezeer het haar onmogelijk wasden wil te wederstreven van de vrouw, die zij zoo lang met kinderlijke trouw en toewijding had liefgehad, en tegenover wie ze reeds genoeg gezondigd had door haar misdadige vlucht, om haar ook maar in één enkel opzicht nog ongehoorzaam te zijn Max kende haar begrippen hieromtrenten wist dat het onmogelijk zou zijn, haar tot andere gedachten te brengen; dat zij in den heiligen eerbied voor haar moeder deze haar laatste dagen niet tot een marteling zou kunnen makenen hij boog het hoofd Florence's mededeeling had hem verpletterd, zoo iets had hij niet verwachthad hij niet kunnen denken Toch was het hem onmogelijk er zich bij neer te leggen. «Florence!" sprak hij heftig, »je hebt dat alles dus voor mij gedaan, alléén voor mij0, wanneer je werkelijk van me houdt, moet je alles voor mij overhebbenhet uiterste voor mij opofferen. Ik smeek je, ik smeek het je op mijn knieën, verzaak alles, geef alles op om mijnentwille, evenals ik voor jou. Laten we samen de omgeving ontvlieden, die ons ongelukkig maken zalen elders de rust zoeken die ons hier niet gegund is. Wanneer je verzekeringen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 319