J 168 zwakte gebracht had die haar levensgeesten steeds meer uitputte en de geneesheeren eindelijk alle hoop op herstel had doen opgeven. Zij zagen dat de oude dame het niet lang meer zou makenen zonden aan Emma Höllinger bericht, dat Florence's overkomst noodzakelijk was. Toen deze kwam, waren de voor teekenen van den dood reeds aanwezig. De zieke was volmaakt bij haar zinnendoch de pols was nauw merkbaar, en de ademhaling zwaar en hortend. Het was Florence zonderling te moede, toen zij de plaats weer betraddie ze zes weken geleden verlaten had. Het kwam haar voor, of ze jaren lang weg geweest was, en een benauwend gevoel bekroop haartelkens als ze een bekende of een bekend plekje zag een gevoel als van een zware schuld, die op haar drukte. Ze dorst de oogen nauw opslaan, om de vele ver wijtende blikken niet te ontmoeten, die ze meende, dat op haar rusten moestenen haastig spoedde ze zich naar haar woning. Deze zag er somber en ver laten uit; vreemde gezichten openden haar de deur en keken haar wantrouwend aan die menschen wisten het óók, dat zij ontvlucht was, weggeloopen! Met een bonzend hart en een beklemd gemoed ging zij de trap op naar haar moeder's kamer ze had zich op alles voorbereidbesloten alles te latenzooals het wilde, en er in te berusten; alle andere neigingen had ze uit haar hart gebannen. Het moest, het mocht niet anders. Onhoorbaar opende zij de deur het reutelende ademhalen der stervende klonk haar in de oorenzij viel op haar knieën voor het bed, hartstochtelijk

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1892 | | pagina 322