f i. j CLIV steeds zoo schitterend verlichte stad Breda;" niet omdat ze zoo verheugd warendat ze weer in 't zoele zuiden waren aangekomenwant zóó koud was de laatste winter niet en zóóveel aantrekkelijks bezit de Academiestad niet voor de meerderheid der cadetten, maar als een welgemeende verzuchting, dat Goddank die reis achter den rug was. De dooi had vele heerlijke illusies voor het verlof weggenomenen na die gezellige dagenthuis door gebracht bleef de winter ons dokken met een niet al te koude temperatuur, doch hij gaf ons veel sneeuw, wat in Breda echter geen bezwaar oplevert, daar de gemeentereiniging ze altijd zorgvuldig en zoo spoedig mogelijk door de zon doet opruimen Daar zaten we weer op de amusementzaalsuffende over onze boeken, terwijl onze gedachten ver, ver weg waren en voor onze benevelde oogen velerlei zoete droombeelden opdoemdenheerlijke herinneringen aan de genietingen van het Kerstverlof en men genoot nog eens al dat vervlogen en kortstondige geluk, en men troostte zich met de gedachte: de tijd vliegt, als men zich maar met iets kan amuseeren. Kwam er dan geen amusement Neenlezermaar wat zeg ik? Ja, toch! Daar stond het op den publiekmakerop de deurendaar ging de feestinare van mond tot mond, daar ruischte het langs de corridors, die vreugdekreet, uit driehonderd keelen geuit: Boltini komt!! Men vermaakte zich op naïve en hoogst leerzame wijze en men vergat voor een tijd de omgeving, waarin men leefde, terwijl de verbeelding van den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 162