f CLV beweeglijken goochelaar eene heldenfiguur uit een opera schiep en de met zorg gewasschen melk als champagne in onze aderen deed tintelen. En er was nog meer schoons in het vooruitzicht. De feestlustige Hagenaars onder onze korpsleden hadden reeds vóór 't verlof nog een laatste poging gedaan om het assaut, dat dit jaar niet had mogen gegeven wordennog gedeeltelijk tot zijn recht te doen komen geïnspireerd door het zoo uitstekend geslaagde feest, dat onze kameraden uit Willemsoord in het Kerst verlof, aan vele genoodigden, in de residentie hadden bereid, en op eene vergadering, die door Hioolen Tergast en Holle werd bijeengeroepen en waar eerst genoemde het woord voerde, werd voorgesteld een assaut met bal in 't vorstelijk 's Gravenhage te geven. Tot een zoodanig besluit kwam het echter niet en de zaak scheen van de baan geschovenzoo niet Clockener Brousson in veler gemoederen weer het feu sacré voor de goede zaak had geblazenwaarop men dan tot het vaststellen van de toekomstige feestelijk heid besloot. In dien geest werd een assaut-commissie benoemd, doch nooit heeft iemand anders dan wij cadetten die heeren op de vlakte gezien, want »nu kwam er een olifant met zijn langen snuit en die blies de geheele geschiedenis van dat assaut je uit." Al spoedig kwam nu de verkiezing voor een Com missie tot redactie van den Almanak aan de beurt. Veel werk werd er niet van gemaakt, maar dat is men zoo reeds gewoon, en toch gaf die verkiezings wedstrijd ditmaal aanleiding tot heftige scènes tusschen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 163