CLVI de redactie, waarvan zich drie leden hadden herkies baar gesteld en dengene van de tegen-candidatendie zich den grootsten aanhang had weten te verwerven. Van de middelen, die hiertoe in 't werk waren gesteld, had de naïve Charlier terecht kunnen zingen Zijn ze deugdzaam, braaf en net, Och! daar wordt minder op gelet. Genoegde zaakdie de schoonste pamfletten op den publiekmaker deed verschijnenliep vrij kalm af, daar de tegen-candidaat van die der redactie zich, ter wille van de goede zaak en vooral ter wille van zijn voornaamsten aanhanger, terugtrok en het zóó, laat ik het bekennengelukkig aan dien steunpilaar zijner candidatuur mogelijk maakte, zijn terecht zeer gewaardeerde krachten ook te kunnen wijden aan den Almanak van 1892. Rustig verliep verder de tijd, die ons nog van het Paaschverlof scheidde en reeds zag men enkele ge streepte Marszonen zich van vijf tot zeven uur in alle stilte op diverse leerzalen opsluitendikke pakken boeken langs de corridors ronddragenin één woord het begin der examenraces was daar. Na het Paaschverlof werd de koonlust crescendo om weldra over te gaan in de griezeligebeklemmende windstilte, die den storm aankondigt; het uur was daar waarop de officiers-examencommissie de heeren van het vierde jaar den pols kwam voelen. Langzamerhand geraakte men er aan gewoon, het examen van het derde jaar volgde al spoedig en daar kwamen op 11 Juni de pakjes voor het vierde jaar uit den zak van St. Nicolaas en uit elke surprise kwamen een paar officierssterren te voorschijn.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 164