j1 w CLVIII had, zijn rug doorweekte. Wij hopen dat zijn hoffelijk gedrag hem geen «rheumatismus articulorum acutus" bezorgd moge hebben. Nog beleefden wij een .tweeden familieavond, die even gezellig was als zijn voorganger en die ons weder het bewijs leverde, hoe de tegenwoordigheid van dames van eene dorre zandvlakte een paradijs schept. Op den geboorteavond van den dokter Hoogeboom werd den algemeen geachten jubilaris door de kampeerende cadetten eene serenade gebracht, die de uiting was van aller sympathie. Den laatsten Woensdag van den kamptijd hadden op de Teteringsche heide Gymkhama-races plaatswaaraan alle cadetten der cavalerie van het derde en vierde studiejaar deelnamen. Het feest werd opgeluisterd door de muziek van het. 2de regiment huzaren. Terwijl ongelukkigerwijze de bekende muziek-quaestie de algemeene instemming met de feestelijkheid eenigs- zins verminderde en eenige scherpe woordenwisselingen tusschen de infanterie en de cavalerie uitlokteslaagde de wedstrijd natuurlijk volkomenen verschafte hij een genoegelijken dag, zoowel aan de dames en de officierendie uit belangstelling in het arena tegen woordig warenals aan de deelnemers en toe schouwende cadetten. Op den middag van den 13den Juli ontdekte men al vele «nieuwe" korporaaltjes met «oude" strepen, en den veertienden verlieten ongeveer honderd vijftig gelukkigen de plaats, waar ze het zóó druk en dikwijls zóó goed hadden gehad. Den volgenden dag, reeds vroeg in den morgen,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 166