■J CLXI Zoo verliepen eenige weken, voordat bijzondere ge beurtenissen ons geregeld, kalm leven kwamen storen. Doch gelukkig, daar kwam afwisseling. Op een gegeven moment tochkon men zien hoe de autori teiten der Voetbal-Vereeniging Quick" de hoofden bij elkaar staken over een brief, die de geheimzinnige oorzaak van hun gewichtigheid scheen te bevatten terwijl men den captain van tijd tot tijd kon hooren beweren: «Ja, aannemen! natuurlijk, aannemen!" «Wat aannemen?" «Wel, een uitdaging, wat anders!" En zij werd aangenomen, en wat nog een tweede is, en waarop de captain toen hij zoo overmoedig scheenmisschien niet gerekend hadde wedstrijd met de Rotterdamsche Voetbal-Vereeniging Sparta" werd gespeeld ook. En zij waren tactisch geweest, die Rotterdammers, want tijd om ons toe te rusten was niet gegeven en 't was alleen aan de omstandigheid te dankendat er nog zoo velen van het oude elftal over warendat 30 October de noodige verdedigers van onzen roem op de vlakte konden worden gebracht. In eerste linie zouden strijden: Prager, Beijnen, De Josselin de Jong, Nix en Roogaert; in tweede linie: Beijerinck, HioolenBoumanin derde linie: Van Hasselt en Tergasten eindelijk Einthoven in vierde linie. Blussé, die anders op de plaats van Van Hasselt stondwas in en door den dienst der Vereeniging tijdelijk ongeschikt geworden en vervulde nu de functie van grensrechter. De Vereeniging «Sparta" was inmiddels des morgens door het bestuur van «Quick" aan het station opge- 11 r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 169