f" J CLXIV Den 13den November gaf de «Ginniksche Kapel" op de amusementzaal een Concert, dat allen best voldeed en den 19den beleefden wij bepaald een dag der dagen: de uitvoering van «Sempre Crescendo", «Excelsior" en «Vivat Crescat Floreat." Uit hun naam waren de Gouverneur, de eerste Officier en alle verdere Officieren en Leeraren der Academie met hunne dames uitgenoodigd het feest, op geheel nieuwe leest geschoeid met hunne tegen woordigheid te vereeren. Gelukkig gaven velen aan die uitnoodiging gehoor en zoo bood des avonds de amuzementzaal een recht aangenamen aanblik aan. Wat de uitvoering zelve betrefthierover het volgende Sempre handhaafde haren ouden roemen de Zang- vereeniging had zelfs het voorrecht dat een harer zangnummers gebisseerd werd. Gedurende de quatre-mains (Gobée en Tersteeg) en de viool-solo (Biestraten) heerschte er een diepe stilte in de zaal, overgaande in een luid applaus, zoodra het laatste accoord ter nauwer nood was weggestorven en wat het aandeel van Vivat betreft, voor deze jonge vereeniging is dit avondje van succes bepaald van gewicht geweest. Op het programma nam zij drie nummers (Kruyt, Van Aisma en Amweg) in beslag, die alle luide werden toegejuigd. De critiek, die wij er later van verschillende zijden over hoordenwas zeer uiteenloopend, alleen in één opzicht was men het algemeen eens: «het laatste nummer had niet beter kunnen zijn." Het oordeel over de beide eerste num mers was echter ook over het algemeen gunstigterwijl

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 172