CLXV het toeval er een gelukkig crescendo in gebracht had. Wij durven daarom hier de pasgeborene geluk wenschen met haar snelle en voorspoedige ontwikkeling, die zij voornamelijk te danken heeft aan haar President Van Aisma, die steeds met hart en ziel voor zijn pleegkind heeft gestreefd. Door deze kleine ontboezeming worden wij er als van zelve toe geleid, eens den blik op de andere clubs te slaan. Er zijn er vele en alle beleven een tijdperk van bloei, wat men reeds dadelijk kan opmaken uit het optreden o. a. van Quickzoo geheel anders dan vroeger en aan de succesvolle uitvoeringen van Sempre, Ex celsior en Vivat. Zeer gunstig werkten de besturen en ik doel hier vooral op Quick en Volharding en op de Algemeene Cadetten Scherm- en Gymnastiek- vereeniging op dezen uitstekenden stand van zaken. Het zijn allen cadettendie zich aan vele vereenigin- gen wijden, en die meest allen ook reeds van hun tweede jaar af in die besturen waren opgenomendoch hoe zal dit wordenals zijwant de meesten hunner zijn van het vierdejaar, van de Academie verdwijnen? Als ik u ongevraagd een goeden raad mag geven Quick en Volharding, ziet tijdig uit naar een geschikt bestuur voor een volgend levensjaar, opdat gij steeds moogt vooruitgaan op den weg, ter bereiking van uw doel, en op den weg van uw roem. Moge in het jaarverslag van 1894 gezegd kunnen wordendat nog alle vereenigingen sinds 't vorige jaar in bloei zijn toegenomen, in elk geval is dit een niet gering bewijs van een goed korps; een gezond

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 173