CLXXXII oostelijke zijde van de hoofdstad. Den 27sten December kraakte van de hoogte van Montfermeuil op zijn commando het eerste schot. Na het sluiten van den vrede legde Körner zich opnieuw toe op de meest uitgebreide krijgskundige studiën. In 1880 ontving hij zijne benoeming tot hoogleeraar in de taktiek, krijgskunde en krijgsgeschiedenis aan de Artillerie- und Ingenieurschule" te Berlijn en bleef tot 1885 in deze betrekking werkzaam. Zelfs in de hoogste kringen van het Pruisische leger verwierf hij zich naam door zijne groote verdiensten en veelzijdige ontwikkeling. Toen dan ook de Chi- leensche gezant te Berlijn aan de Duitsche regeering officieel verzocht een officier aan te wijzendie in staat zoude zijn het Chileensche leger te organiseeren noemde de minister van oorlog Bronsart von Schellen- dorf onmiddellijk Emil Körner. Dientengevolge vertrok deze dan ook weldra naar het land, waar hij in de naaste toekomst blijken zou geven van zijne schitterende talenten. Vijf jaar lang legde hij zich met den meesten ijver toe op de opleiding der Chileensche officieren. Toen brak de burgeroorlog uit en Körner, wiens gevoel van recht en billijkheid tegen de willekeurige handelingen van den dictator in opstand kwam scheepte zich op de stoomboot Herodotus in en den 12den Mei voegde hij zich bij de opstandelingen te Iquique. Gedurende de eerste maanden hield hij zich onafgebroken bezig met de organisatie van het leger der congrespartijen alleen aan een energie als de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 190