f- CCI vervulde, door een revolverschot een einde aan zijn leven maakte. Den 30sten Augustus verplaatste het voorloopige regeeringslichaamin April te Iquique geconstitueerd, zich van Valparaiso naar Santiagoom van het centrum der Republiek uit aan de abnormale toestanden door de revolutie in het leven geroepen een einde te maken en de inwendige rust te herstellen. Een der eerste maatregelen, door de Junta de Go- bierno genomen, was het uitschrijven van verkiezingen, om een nieuw congres samen te stellen. Verder hield zij zich bezig met de gerechtelijke ver volging van de aanhangers van Balmaceda, voor zoo verre deze zich aan politieke misdrijven hadden schuldig gemaakt, terwijl zij bovendien de verhoudingen tot het buitenland benevens den finantieelen toestand van den staat regelde en een nieuw ministerie vormde. In October hadden de verkiezingen plaatszoodat in het begin van de volgende maand het congres zit ting kon nemen. Bij decreet van 3 November 1891 door het drie manschap, dat in Januari het sein tot den opstand gaf, namens de Junta de Gobierna, legde deze hare macht neder. «Senatoren en Afgevaardigden", aldus luidt de laatste zinsnede van bedoelde proclamatie, «de Junta zegt der Voorzienigheid, die hare bescher mende vleugelen over ons vaderland heeft uitgespreid, ootmoedig dank; zij drukt den lauwerkrans om de slapen van de zelfverloochenende patriottendie strijdende voor hunne heiligste rechten gevallen zijn bij Concon en Placilla.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 209