20 tijdstippen en dezelfde afstanden. Wie het eerst op den Aussichtsturm is, en zijn zakdoek aan de ijzeren stang bindt, die daarop geplaatst is, zal Grete ge wonnen hebben." «Aangenomen," sprak Anton, en geen spier van ons gelaat was geneigd zich tot lachen te vertrekken, ofschoon we later nog heel wat pret om dit dwaze plan hadden, »ik stel voor, reeds morgen te beginnen." We spraken verder geen woord, en zochten in een moordenaarsstemming ieder onze kamer op. Ik was er van overtuigd, dat ik de oudste rechten had, en dat Antondieeveneens een tochtje makendmij toevallig in Schönberg ontmoette zich op een aller- onwellevendste manier gedroeg, door mij de schoone Grete te willen ontrukken. Geen oogenblik kwam het in ons op, dat het onschuldig voorwerp van onzen twist misschien aan een derde de voorkeur verleende. Den volgenden morgen vroeg begon onze wedloop. Ik zou den Löwenkopf een der steilste toppen in het zuidelijk deel van het Reuzengebergte buiten de kom van het dorp beklimmenen Anton van uit Waldburgaan de andere zijde van den berg op gelijken afstand gelegen, en waarheen hij zich eerst per spoor had laten brengen. Wij hadden onze hor loges gelijk gezet, en afgesproken precies om half negen de eerste schrede te doen. Reeds om acht uur stond ik aan den voet van den Löwenkopf te trappelen van ongeduldondanks de daarboven te verwachten kou vrij dun gekleed, tot bevordering der stijgings snelheid. Geen seconde vóór of over den bepaalden tijd bracht ik mijn linkerbeen vooruit, en maakte met r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 236