57 behandeld werden, diep uit de fijnste cellen van het zieleleven geput. Eduard, hoewel zeer gesloten, vond er een genot in met het meisje die dingen te analyseerenwelke zoo lang in hem besloten waren geweesten die nual geraakten ze dan niet tot klaarheid, toch tot eenige uiting konden komen. En Marie gevoelde, hoe al die vragen en problemen toch niet in haar verstikt waren zooals ze eenmaal gedacht had, maar het hoogste, het edelste van haar ziel bleven uitmaken. Ze had eens óók dat alles in zich opgeslotentotdat ze Dolf vonden meende in zijn omgang de oplossing te kunnen vindenwaarnaar ze zocht. Doch Dolf's kerngezonde natuur bracht een practischen en beredeneerden geest mee, die altijd het levensvraagstuk zóó wist uit te werken, dat die zoo etherische, en volgens Marie onmisbare factoren geëlimineerd en als spinraggen weggevaagd konden wordenen Mariein haar onschokbaar geloof in hèmnam zich voordie zaken eveneens uit zich te bannen. En in haar leven vol liefde voor Dolf meende ze ook werkelijk die lang gekoesterde droomen ver loren te hebben, als waren ze uitgevlogen uit het nest, die wilde vogels. Maar nu, onder den hypno- tischen stroom van Eduard's nabijzijn, gevoelde ze, hoe die vogels, sterk en groot geworden, terugkwa men en zich nestelden in het plekje, waar ze geboren en opgekweekt waren. Alle pogingen, om ze te ver jagen bleven ijdel. En als bij afspraak smolten hun gedachten op vele punten ineenen ze waren verruktals ze na veel gedachtenwisselen en wat toegeven van beide zijden,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 273