62 zijn vaderland terug, verloren voor zijn wereld, ver vreemd van zijn naasten. Eerst na jaren van hard werken en van strenge onthouding gelukte het hem de gunst zijns vaders te herwinnen, die een man van strenge beginselen was, en elke afwijking in zijn zoon tegenging, en al was het leven voor goed in hem gebroken, steeds pessi mist" zijn leus geworden - toch had die periode van arbeid en inspanning hem gelouterd en rustiger ge maakt, en hij had geleerd te zwijgen en te verdragen, hoezeer de vonken van dat vroegere vuur somwijlen tot een vlam konden aangewakkerd worden Marie had toegeluisterd, het hart overvloeiende van medelijden en een oneindig, week gevoel van treurig heid; de schemering sloop grijzer en grijzer binnen, en het wemelde en trilde haar voor de oogen Toen hij zweeg, en stil vóór zich staarde, greep zij onbewust zijn hand, waarvan de warmte haar geheele lichaam doorvloeide, als een stroom van sympathie, en zij zag hem aan, di^) in het weemoedig grijs van zijn oogenwaarin een traan glinsterde. Zij hoog het hoofd voorover, en keerde het niet af, toen zijn handen het omvatten en zijn gelaat het hare naderde Toen rukte zij zich plotseling losen snelde heen naar haar kamer, de deur achter zich dichtwer- pende En zij viel op haar bed neer, uitbarstend in snikken, en met het hoofd in de kussens gedrukt, diep in de weekheid der kussens, als wilde ze niet meer zienwat óm haar wasals wilde ze die oogen beletten ooit meer te zien wat in haar omgeving be stond. En ze hoorde, hoe hij haar gevolgd was,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1893 | | pagina 278