CXL ander zwak punt. Het assaut, onze trots en onze glorie, werd tot den 7en Januari verdaagd. En dat was niet de eenige tegenspoed, dien onze dappere assautcommissie moest ondervinden. Voortdurend had zij met de booze geesten te kampen, die tot verderf van het feest schenen samen te spannen de meeste zieken vielen onder de medewerkers, en andere omstandigheden hadden de commissie reeds tot vijf leden doen slinken: Blussé, den onvermoei- den voorvechter, als president; van den Heuvel, Tergast, Koning C. en Pabst J. G. als helpers. Maar niets was bestand tegen de onverzettelijke energie, den steeds aan wakkerenden lust en den ijver, waar mee de dappere Blanus zijn werk doorzette en de waarlijk dikwijis ontmoedigende bezwaren ter zijde stelde. Aan zijn tact, aan zijn inspireerende werk zaamheid, aan zijn voorbeeld is het dan ook te danken, dat de fijnste opmerkers geen vlekje vinden kondendat op den 7en Januari het geheel ontsierde. „Concordia" was in feestdos, de veelkleurige uni formen en toiletten van de in breede scharen toe- stroomende bezoekers verhoogden het vroolijke aan zien, en de af- en aandravende balcommissarissen vonden belooning voor hun taak in de talrijke druk- jes, die hun arm van menig lief dameshandje mocht ondervinden. Wie had ooit gedacht, dat alles zoo goed van stapel zou loopenDikwijls was daaraan gewan hoopt, als in de Siberisch kille gymnastiekzaal de repetities der door ziekte steeds onvolledige mede werkers plaats hadden, hetzij op de maat van het»ting, ting van een ijzeren staaf of het met stijve vingers

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 146