CXÏ.V Eerste jaar, sabel. 1ste Prijs: Cambier; 2de: Van Staden ten Brink. Voorts vele aanmoedigingsprijzen. Zou het nuttig zijn hier te wijzen op het feit, dat er stemmen opgaan, die zich uitsluitend voor het uitreiken van medailles verklaren Velen toch voelen niet altijd de belooning in 't geval dat deze een kunstvoor werp is geheel in overeenstemming met hun verlangens en verdiensten. Den 6en Maart had in de schermzaal de uitreiking der prijzen met smaak en zorg gekozen plaats, in tegenwoordigheid van den kapitein A. F. G. G. Schwartz. Maar twee dagen daarvóór, den onvergetelijken AAen Maart, was het de dag der dagen geweest. Een enkel woord, een triomfantelijk, vreugdebrengend woord verheldert dien feestavond weer in uw her innering: Vivat!" Ja, het was een allergezelligste avond, en de jonge vereeniging, tot welker oprich ting eenmaal door van Staden, met zooveel werk kracht bezield, het initiatief was genomen, toonde, dat zij met volle recht in korten tijd den naam had verworven de populairste uit het corps te zijn. Het succes was overweldigend, te meer te appreci- eeren, daar het publiek wederom voor een groot deel uit veeleischende toehoorders bestond, wier toejuichingen mogen gehoogschat worden. De Piot zong zijn beste liedjes en gaf staaltjes van meester lijke mimiek te zien, de Gigerl-Cadetten waren uniek, de componisten, zangers en vioolspelers ver dienden hun krans ontegenzeggelijk, en Flicky, alias Friso, was in zijn coupletten goed op dreef. 10

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 151