CL IV de vereeniging nog op dfen ouden voet te houden en druk dan uw opvolger zoo hem dit niet langer mogelijk valt op het hart, er een klein, desnoods besloten, gezelschap van te makendat uitvoeringen geeft in den trant van kamermuziek. Zoo moet de tijd afgewacht worden tot pecunaire en numerieke omstandigheden het opbloeien weer mogelijk maken. En dat zouden we in het algemeen alle vereenigin- gen wel willen aanraden, die voor een dergelijk proces vatbaar zijn. De gezelligheid, de afwisseling bestaan door haar, en zoo lang zij leven gaat de Gemütlichkeit niet verloren. Van dit laatste heeft „Vivat" weer de deugdelijke bewijzen gegeven. Vrijdagavond, den 24sten Novem ber, was de amusementzaal in feestdito herschapen. We hadden een zware concurrentie te verduren nl. die van Hubermann, in „Concordia" maar niettemin was het publiek vrij talrijk. We mogen des te meer daarmee ingenomen zijn, omdat toch altijd meer of min een opoffering aan die trouwe opkomst moet hebben ten grondslag gelegen. We meenen over de uitvoering tevreden te mogen zijn. Alles liep uitstekend van stapel een enkele betreurenswaardige onhandigheid (om een zacht woord te gebruiken) buiten rekening gelaten. De een deed niet voor den ander onder; de overtui ging hiervan zal hebben bijgedragen om den Piot des te hartelijker het welverdiende loon te gunnen, dat hem te beurt viel. De oud-president toch, lui tenant van Aisma die helaas verhinderd was om over te komen zond hem een schitterende bloe menhulde, omstrengeld met Vivat's kleuren. Jouke

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 160