6 ingenieur Lepere over eene verbinding van de Middellandsche- met deRoodeZee, eene verbinding, volgens dezen deskundige onmogelijk. Lepère had nl. als uitkomst zijner waterpassingen een verschil van 9 M. tusschen den spiegel dezer beide zeeën gevonden. 7 jaren blijft hij te Alexandrië, jaren, die hij onder de aangenaamste van zijn leven rekent. Hij brengt den tijd door met paardrijdenjagen en dansen; uitstekend ruiter, boezemt hij zelfs den Arabieren ontzag in. Hij weet zich de genegenheid van den onderkoning Méhémet Ali en de vriend schap van diens zoon Saïd te verwerven. Dagelijks met Saïd in aanraking komende, draagt hij veel tot diens ontwikkeling bij en geeft hij hem een begrip der Europeesche toestanden. Saïd is het, die, later op den troon gekomen, hem de concessie tot de doorgraving der landengte verleent. In de jaren 183435 onderscheidt hij zich te Alexandrië door de onverschrokkenheid en opoffering waarmede hij de lijders aan de toen heerschende pest in zijn eigen huis verpleegt. Door toedoen van Thiers krijgt hij tot belooning het ridderkruis van het legioen van eer; in 1842 zien wij dit eereteeken met verscheidene andere vermeerderd, Hij was toen aan het consulaat te Barcelona, geheel Spanje was in rep en roer en Espartero stond met zijne troepen voor de stad. Gedurende het bombardement bood hij den vluchtelingen bereidwillig zijn hulp aan en wist hun een veilig onderkomen in het con sulaatsgebouw en op de Fransche schepen te ver schaffen. Schitterend werd hij voor deze daad

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 170