9 vertrouwen in de te bepleiten zaak. Hij moest met Saïd mee naar Cairo, bij hem logeeren en er thuis zijn. De groote vraag is nu een geschikt oogenblik te vinden om eene zaak te bespreken, waarover in Egypte geoordeeld werd als met onoverkomelijke hindernissen gepaard gaand. De gelegenheid blijft gelukkig niet lang uit. Said is op reis gegaan en met hem De Lesseps. Zij hebben na een vermoeienden dag een kamp betrokken, en na den middagmaaltyd houdt de onderkoning zich met eenige tirailleurs bezig met schijfschieten. De roos schijnt onkwets baar, een ieder heeft al herhaalde malen zijne vaardigheid beproefd maar steeds vergeefs. De Lesseps ziet de oefening geruimen tijd aan en wil ook eens eene kans wagen. Hij neemt een karabijn, mikt, trekt af en een daverend hoera der omstan- deis verkondigt hem dat hij de roos heeft getroffen. Dienzelfden dag had hij nog de gelegenheid zijne bedrevenheid in de rijkunst te toonenhij wordt door Saïd met zijne generaals en pachas toegejuicht, zij hebben ontzag voor den kranigen vreemdeling. Na het souper wandelt De Lesseps met Said naar diens tent Said is nog steeds in de goede stem- ming, waarin hij den geheelen dag geweest is. De Lesseps acht het oogenblik gekomen en brengt het ondeiwerp te berde; hy doet een uitvoerig verslag van zijne studiën en plannen, weerlegt de meest goed opgemerkte bezwaren van Saïd en weet hem ten slotte geheel voor zyn ontwerp te winnen. »Ik »ben overtuigd, ik neem uw plan aan. Wij zullen »ons gedurende de rest van de reis bezig houden J>met de middelen tot uitvoering Het is eene uit-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 173