18 verricht was had bewezen, dat het wel degelijk mogelijk was, maar zuiver en alleen uit naijver op en angst voor Frankrijk. In 1864 werd een nieuw contract opgemaakt, waarbij de verplichting voor arbeiders een zeker aantal Fellah's te nemen, verviel; het zoetwater kanaal ging voor 16 millioen francs aan het Egyp tische bestuur over, terwijl voor het onderhoud er van jaarlijks 3(J0,000 francs aan de kanaal-maat schappij zou worden uitgekeerd. Van de afgestane terreinen werden 60,000 H.A. aan het gouvernement teruggegeven voor 30 millioen francs. De totale som van deze en andere schadeloosstellingen be droeg 84 millioen frs. Nadat de financiën der maatschappij nogmaals door eene commissie onderzocht en in orde be vonden waren, werd door de kamer van afgevaar digden eene nieuwe leening van 100 millioen frs. toegestaan, in 1871 werd nogmaals vergunning tot het uitschrijven eener leening van 12 mill. frs. ge geven. De Egyptische werklieden werden vervangen door stoomwerktuigen, daartoe bepaaldelijk door ver schillende ingenieurs der maatschappij geconstrueerd De machines vertegenwoordigden te zamen niet minder dan 23000 paardekrachten en kostten 60 millioen frs. Er waren 58 groote baggermo lens, 19 kleine, 60 locomobielenbenevens een paar honderd stoomboten voor verschillend gebruik en 2000 spoorwagens tot vervoer van materialen. In het begin van 1869 was de arbeid zoover gevorderd, dat men op 18 Maart, in tegenwoordigheid

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 182