80 de benijdenswaardige rol van den prins uit het sprookje vervullen, en op zijne Asschepoetser wach ten en in dat wachten toonde hij dan ook een geduld, een betere zaak waardig. Freddie's ouders behoorden tot eene club van notabelen, die in de stad den toon aangaven, het bestuur leverden voor tal van vereenigingen, bals en ijsfeesten organiseerden, tooneelvoorstellingen gaven, en op het gebied der publieke vermakelijkheden de meest despotieke macht uitoefenden, in 'tkort, een miniatuur Jockeyclub Het erkende hoofd hiervan was de president, of beter gezegd, de barones von Redern, want haar echtgenoot ging bijna geheel in zijne bestuurszaken op; trouwens, als men de booze tongen gelooven wilde, zwaaide mevrouw in huis den scepter met niet minder krachtige hand dan in de club. De barones was eene niet knappe, eenigszins ge zette vrouw van 34 jaar, zonder bepaalde talenten, innerlijk goedhartig, maar trotsch en bovenal heersch- zuehtig, die, niet tevreden met den commandostaf in huis te bezitten, van de positie van haar man gebruik had weten te maken om onder de Forst- heimsche notabelen de eerste viool te spelen. En eere, wien eere wien eere toekomt hierin muntte zij werkelijk uit; vriendelijk ofstuursch, al naarmate het te pas kwam, wist zij aan te trekken of af te stooten geen bladzijde der Forstheimsche chronique scandaleuse of zij stond in het geheugen der barones onuitwischbaar gegrift, en hierdoor beschikte zij

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 244