82 stedt had haar dochter ingeprent, dat dit de eenige manier was om een galant te vinden voor een meisje zonder fortuin. Nu bestond de club bijna geheel uit getrouwde dames, zoodat de kansen voor Elise niet slecht stondengegeven hare bedrevenheid in dansen paardrijden en meer van die conditia sine qua non voor een jong meisje, dat „uitgaat." Daar werd Alfred Schwanbach ingedeeld bij het huzarenregiment, dat te Fortsheim garnizoen hield in den kring der von Redern's opgenomen, en wel dra openden verscheidene mama's hare batterijen tegen deze zoo begeerde vesting. Freddie, die de luitenants-epauletten onbestaanbaar achtte zonder eene „flirt", hoe weinig dan ook gemeend, koos tot voorwerp hiervan Elise, volgens zijn minder galante uitdrukking: „éénoog in het land der blinden!" doch hij vermoedde niets van de dreigende aanval len, die tegen zijn geliefd coelibaat beraamd werden. Volgens de barones had hij juist den leeftijd om te huwen, en lang genoeg „den boulevardier uitge hangen" bovendien sprak men van ingrijpende ver anderingen in de regeering tegen het najaar en noemde den president voor eene invloedrijke betrek king in de hoofdplaats daaromhare heerschappij zou niet lang meer duren, en de barones was vast besloten de kroon op haar werk te zetten door de verloving van den jongen Schwanbach met Elise Bodenstedt. Nudit was haar dan ook wel toevertrouwden alles beloofde reeds een gunstigen uitslag, vooral een indirecte aanval op papa Schwanbach's ijdelheid,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 246