83 toen Juli de deuren der kostscholen openwierp en het geheele plan dreigde te verstoren. Ernestine, de achttienjarige dochter van den ge neraal von Sturmfels, keerde uit Engeland terug, waar zij hare opvoeding onder de vleugelen van de een of andere mrs. Howdoyoucallher had voltooid, en hoewel de generaal nog niet het plan had, haar dien winter in de wereld te brengen, was hare verschijning te Forstheim genoeg om Elise, althans in Freddie's oogen, te berooven van de plaats, die zij faute de mieux innam. Generaal von Sturmfels, boven alles soldaat, meende het niet met zijn rang overeen te kunnen brengen, deel uit te maken van eene club, waarin hij dagelijks met zijne ritmeesters of luitenants zou moeten omgaan. Hij ontving zijne officieren gaarne, doch gedoogde nergens, dat men „den divisie-gene raal" vergat. Vrijwillig stelde hij zich op een geïso leerd standpunt, zoo dikwijls aan hooggeplaatste militairen eigen, dat vooral voor zijne veel jongere echtgenoote, die onder de ritmeestersvrouwen me nige schoolvriendin teldeniet aangenaam en moeilijk te bewaren was, en waaraan mevrouw von Sturmfels dan ook te danken haddat men haar „onuitstaan baar trotsch" vond. Eigenlijk stond de vrouw van den generaal met de club op een voet van gewapenden vrede en de barones wilde allerminst hare plannen gedwarsboomd zien door eenen stoot uit die richting, al was Tine dan ook honderdmaal de vriendin van haar dochter Elly. Mevrouw von Redern kon zich niet ontveinzen dat Tine indruk gemaakt had op den jongen luitenant,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 247