84 doch het meisje was nog zoo kinderlijk, dat zij zich van haar kant geen gevaar kon voorstellen evenwel mocht er niet getalmd worden, men kon niet weten wat de vrouw van den generaal in haar schild voerde. Och, ook van deze behoefde de barones geene vijandelijkheden te vreezen, niet, dat mevr. von Sturmfels blind was gebleven voor de opvallend veranderde houding van den jongen Schwanbach; integendeel, met bezorgdheid had zij alles waarge nomen, wat in den laatsten tijd tusschen hem en haar dochter was voorgevallen, want zij wilde haar Tine zoolang mogelijk houden zooals zij was: lief, onschuldig en kinderlijk eenvoudig. Daarom ook gaf zij haar eene opvoeding, zooals zij die zelfvan degelyke ouders ontvangen had, en de generaal was evenmin de man om zijne dochter te willen emancipeeren. Tine mocht niet leeren paardrijden, niet comedie- spelenvan eene safety was geen sprake, niet uit gaan voor zij aangenomen was, of die plechtigheid even gewichtig voor een jong meisje als de eed voor een jong officier moest vroeger plaats hebben; ja, zij mocht zelfs niet lid worden van eene tennis-club; de generaal vond het daarvoor vroeg genoeg als zij eens getrouwd was, en de wereld was quasi-welwillend genoeg om de schuld hiervan op zijn vrouw te werpen en Tine te beklagen, dat zij eene moeder had met principes van 'tjaar nul!" Of Tine er zooveel ongelukkiger om was, dat zij langer met de pop speelde dan andere jonge meisjes, is nog de gioote vraag!

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 248