98 „Ontijdig gebetene door de slang, die giftigen twij fel in haar slabek voert, zoek rust in't mensch zijn, in den arbeid voor hem weggelegd, want hij bevat in zich 't zelfdoel van het bestaandeook al is het voor jou verborgen en hij geeft uit zich zelf een kracht, die noodig is hem te verrichten." Ik duizeldeen nog is 't me niet recht dui delijk, als ik 't bij me zelf herhaal. Toen hij sprak begreep ik het, maar thans ik weet wel dat ik een beetje te pakken gekregen heb van het hondje maar die slang, listiger dan het gedierte des velds, neendie heeft hij niet bedoeld maar enfin ik ben beter, hoewel ik door een kille huivering nog zoo nu en dan bevangen word bij 't zien van fin-de-sièkullers en gigerls. Schwamm drüber, ze steken ons toch niet aan, want de voorbeelden van mannen, die dagelijks om ons heen zijn, zijn voor ons steeds van weldadiger invloed geweest. Vijf en zestig jaren lang heeft de Academie mogen bestaan en heeft gedurende dien tijd een gezonde geest binnen deze muren mogen heerschenvrij van alle invloeden, die ziekelijk zouden hebben kunnen inwerken op karakter, geest en lichaam. En al dreigde zoo nu en dan een chronische ziekte, van buiten door vensterreetjes aangewaaid, ze te komen kwellen, het bleef bij een bedreiging, en een frissche bries, waartegen mijn windlucifers zelfs niet bestand waren, gaf steeds reine, gezonde atmosfeer. En al mogen we het met allen hopen, dat van Alkmaar ten tweede male de victorie zal uitgaan, debeteren zien op de besten nooit met afgunst neer, en al hadden ze half October de derde deken, we zou-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 262