135 volk, tegen hen, die hij liefhad en aan wie hij door de dankbaarheid verbonden was Somber rijst voor zijn oogen de krijgsmansplicht, de plicht te gehoor zamen aan den eed, eenmaal gezworen op het vaandel. Frankrijk riep hem op haar gezag te steu nen, waartegen de Beni-Hassan zich verzet hadden. Hij had gehoorzaamd, maar met den dood in het hart. En als in een droom verloren luistert hij naar het ver melancholisch geruisch der golven, den ver- lokkenden zang der zeenimfen, die opduiken uit den zilvervloed. Hij ziet ze, die verleidelijke sirenen, de sneeuwwitte armen naar hem uitstrekkend, hem betooverend door den glans hunner oogen. Hij voelt den brandenden kus hunner lippen, de zalige om arming dier albasten armenen willig wiegt hij zich voort op den goddelijken stroom van illusie's »Luitenant, 'tis tijd» en met schrik wordt Syl- vien wakker. Donkere wolken bedekken nu den he mel, duisternis heerscht alom. De scheepslantaarn verlicht flauw de gestalten der matrozen, die straks de kleine strandvlakte der baai moeten bezetten. Doordrongen van het gewicht van den nachtelijken tocht, dalen zij stil in de sloepen af, die bij den valreep op en neder wiegen. Ook Sylvien begrijpt, dat het tijd van handelen is. Met kracht maakt hij zich los van de weekelijkheid, waaraan hij zich had overgegeven en voelt d^ oude energie weer boven komen. Ernstig waarschuwt hem de scheepsbevel hebber om vooral toch voorzichtig en stil voorwaarts te gaan, alle gerucht te mijden. Nog eens worden de seinen afgesproken, dan stooten zij op Gods ge-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 299