137 vlucht kust zij het sluimerend Oosten wakker. En wanneer straks het ochtendwindje de nevelen ver jaagt, de dagvorstin boven de kimmen rijst, dan doemt van uit het verschiet Orient op met won derlijken glans, het morgenland in purper gehuld. Met dof gedonder begroet het geschut van den kruiser de eerste lichtstralen en slingert haar ver nielenden inhoud naar de Beni-Hassan. Hoor daar schallen vroolijk door de morgenlucht de hoorns der Turco's, het sein tot de aanval. Turco's Bedouinen, strijdend tegen hun eigen volk, hun eigen bloedEr komt beweging in die massa's van flikkerende bajonetten, die zich geleidelijk in een breede tirailleurlinie oplossen. Yan twee zijden rukken de Franschen tegen de hoogte op. Weldra steken de sloepen van den kruiser af en brengen de landings-divisie aan wal. Tevergeefs trachten de Arabieren door een stouten uitval dit te verhinderen. Een onverwacht geweervuur uit de in den nacht op het strand opgeworpen stellingen drijft hen terug. Ook van hieruit gaat men, onder steund door het scheepsgeschut, tot het offensief over. Langen tijd blijft het stil in de bedreigde verte, dan wordt zij plotseling gehuld in een wolk van rook en vuur, waarboven slechts de moskee uitsteekt. Het gevecht is in vollen gang. Langzaam winnen de Franschen veld, ondanks de hardnekkige verde diging. Krakend valt een gedeelte van den vestingmuur ineen, en met donderen 1 gejuich stort de landings divisie zich op de bres. Een overstelpend vuur brengt verwarring in de troepen, die in wanorde terug-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 301