138 wijken. De bannier ontzinkt aan de hand van den zieltogenden drager. Frankrijk's vaan in gevaar Daar werpt zich Sylvien, het vaandel in de vuist, op den vijand en weergalmt de kreet van»Le drapeaulangs de bergen. Een schok doortrilt de gelederen, zij zien slechts het wapperend dundoek, de heilige driekleur geplant op den wal. Voorwaarts gaat het, onstuimig, bruisend als de bergstroom, die alles in zijn vaart verplet, en zegevierend dringen ze de veste binnen. De Arabieren verdedigen kloek moedig den grond hunner vaderen. Ieder huis is een vesting, ieder raam een schietgat. Zij wankelen niet en overal ziet men hunne sombere gestalten, om- fladderd door de witte mantelsachter de barricaden verrijzen en met doodsverachting het vuur trotseeren. De Beni-Hassan voeden geen hoop, zij weten dat alles tevergeefs is, en toch vallen die fiere krij gers vol geestdrift, met den vrijheidskreet op de lippen. Er ligt iets weemoedigs in den doodstrijd van een volk, iets oneindig verhevens dat het hart smartelijk aandoet. Dan eerst is de mensch werke lijk groot, wanneer hij onbezweken met heldenmoed strijdt voor de rechten van zijn land, voor de vrij heid van zijn volk Vereenigd met de Spahi's, die de Zuiderpoort heb ben overmeesterd, dringen de landingstroepen immer voorwaarts, verwoed door de zware verliezen, de hardnekkig gevoerde verdediging. De laatst overge bleven Arabieren trekken zich in de moskee terug. Koelbloedig gelast de Fransche bevelhebber de kerk met het geschut te vernielen, ten einde den taaien tegenstand te breken.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1894 | | pagina 302