xcv inrichting) te ontheffen terwijl de eerste tot Inspec teur van het onderwijs, de laatste tot commandant van het 2de Regiment Vesting-Art. werd benoemd. Den 19den Maart had de overgave van bestuur aan den nieuw-benoemden Gouverneur, Luitenant-Kolonel Van Pesch plaats, die tegelijkertijd voorloopig de functiën van Eerste-Officier zou waarnemen. Nadat de cadetten geparadeerd haddenhield Kolonel Borel een warme toespraak tot het korpswaarin hij ons zijn spijt betuigde, de inrichting te moeten verlaten. Het was met leedwezen, dat wij hem zagen ver trekken, die als chef de hoogachting en sympathie van ons allen bezat. Er lag dan ook meer dan vormelijkheid in de hulde, die het muziekkorps namens de cadetten zoowel aan den oud-Gouverneur Borel als aan den Kolonel Moorrees bracht, door beiden bij hun vertrek uitgeleide te doen. Daaors voor het Paaschverlof had de bekende marsch der Accenters plaatsonder commando van den lsten Luitenant Nypels naar het graf van overste Vermeulen- Krieger te Etten, alwaar in krachtigetreffende be woordingen de luitenant Nypels ons de roemrijke loopbaan van den held schetstediesoldaat in 't hart, slechts een leven van opoffering en plichts besef gekend had. Den volgenden morgen 21 Maart om 11 uur begon het Paaschverlof. De droom, dat wij ditmaal ge lukkiger mochten zijn in het organiseeren van een bal in den Haagvervloog in rook. Enfinde mensch moet ook aan decepties wennen! wij zetten ons maar spoedig hierover heen. Na thuiskomst doemde een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 103