xcvi ander schrikbeeld langzamerhand op: het examen monster met zijn slapelooze nachtenzijn angstig gejaagd vossen en koonenzijn illussie's van sterren en strepen, zijn wee van herexamens en asymptoten. De amusementzaal was dan ook van 57 uur het tooneel van een edelen koonwedstrijden zochten de heerengedoken achter borstweringen en ver schansingen van stapels boekente vergeefs den. strengen blik van Minerva te ontwijkendie zij zoo lang ontrouw waren geweest. Het was een gejak ker van belang, een jaarlijks terugkomende rust- looze ijver. Eenige afwisseling in deze periode was de ont hulling van het borstbeeld van H. M. de Koningin op de amusementzaal. Bij deze plechtigheidop geluisterd door de muziek, richtte de Gouverneur het woord tot het korps, en er op wijzende hoe nauw de geschiedenis van Nederland aan die van Oranje verwant is, vertrouwde hij, dat ook wij »de laatste telg van het doorluchtig Stamhuis" met de zelfde toewijding zouden dienen, als onze voorvaderen. 21 Mei begon het examen voor het 4de studiejaar. 3 dagen later gevolgd door dat van het 3de. Een hevige kamp, een tijd van voortdurend hopen en vreezen. Dan eindelijk Juni, de uitslag van het ofïiciersexameneen dag, waarvan de herinnering ons steeds zal bijblijven. We waren zoo welgemoed, geloofden vast dat allen geslaagd waren. Het 4do jaar stond op het binnenplein aangetreden in angstige afwachting van hetgeen het lot thans brengen zouvol hoopdante midden van een doodelijke stilte de langzaam door den Voorzitter der examen-com-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 104