7 XCVII missie uitgesproken acht nemen. 't Was alsof een slag de gelederen trof, vernietigend in ééu eukel moment de hoopde illusie van acht kame raden. Een doffe gemoedsstemming maakte zich van ons meester; we konden niet juichen over den gelukkigen uitslag der anderengevoelden mede het leed. In dat oogenblik waren we allen één, bezielde ons slechts hetzelfde gevoel van smart en teleurstelling. Den llden afmarsch naar het kamp van Teteringen, de opwekkende tonen van het »Joyeux Compères" vermochten echter niet de gedrukte stemming te verdrijven Langzamerhand, door de andere om geving, het woelige, en toch heerlijk kampleven, gevoegd bij de veerkracht der jeugd eigenluikte de oude vroolijkheid weer open oefende de ins gelijks minder voorspoedige uitslag van het 3de jaar slechts weinig invloed uit op den fuifgeest, die zijn grootste uiting vond in den gezelligen kampavond, die weder aantoonde dat »das ewig weibliche Jan Cadet een gewichtig, onmisbaar, misschien zelfs gevaarlijk element is. Natuurlijk werd de hospitaaltentnu en dan flauw verlicht door de lichtkogels der Ooehoorn-mortierenherschapen in een danszaalwaar danslustige paren een aller aardigste verwarring vormden met de door elkaar geworpen kampstoelen en tafels. Dat de gebrui kelijke bowl-nafuif, zoowel buiten als in de tenten niet achterwege bleefbehoeft niet gezegd te worden. De alarms en inspectiën vermochten echter niet afdoende de fourageeringen en huiselijke tentfeestjes O O

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 105