jfCIX loopig een weekje thuis te kunnen hokken. Den volgenden dag werd de uitslag bekend der her examens, en konden de meesten weer geruster adem halen, 's Middags, als krachtdadige inleiding tot het gewone Akademieleven't exerceerendat ons voor goed van alle zweem van verlofsgevoel bevrijdde. Den bn werd het korps door den Gou verneur geïnspecteerd, terwijl hij daarna ons de ge beurtenissen op Lombok voorgevallen, in herinnering brachthopende dat de gedachte hieraan ons tot nauwgezette plichtsbetrachting zou opwekken. Ver volgens werden de nieuwbenoemde officieren aan het personeel der Academie voorgesteld en droeg de Gouverneur de functiën van Eerste-Officier aan Majoor De Wilde over. Intusschen werden wij de eerste vier dagen ge consigneerd voor cholera-représailles. Een uitvoering van Vivat op Zondag kon niet plaats hebbendaar men niet voorbereid was. 't Scheen echter dat we ons den tijd van thuisblijven gezellig wilden maken door een groot aantal algemeene vergaderingen, in deze periode gehouden. Vergaderingen, die, ondanks het slinken van het korps tot twee jaren, in rumoerigheid niet voor andere onderdeden. Ditmaal bracht het voorstel tot een assaut met Lombok-collecte de gemoederen heftig in beroering en werd er veel gedebatteerd over het woord »tint. Hoe stormachtiger het dan toegaat, hoe amusanter voor de bevolking. Ook de Assaut- en Soos-ver- kiezingen hielden een tijdlang de gedachten bezig dan begon weer het oude voortleventotdat plot- seling het bericht, dat de Koninginnen een bezoek

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 107