6 aan de Academie en Breda zouden brengenhet gebouw in rep en roer bracht. Alles leefde weer op, bezield met nieuwen gloed. Nimmer was een tijding meer welkombracht die zulk een vreugde en ontroering bij ons teweeg. En met koorts- achtigen ijver bereidde men de ontvangst voorwant hierover waren we het allen eensde oude Academie zou zich het voorrecht, de laatste Oranjevorstin binnen hare muren te zien, waardig maken. Gedurende een geheele week werden er gewich tige conferenties gehoudenwas het een gedraaf en geloop van belang. Het bestuur besloot dat de Cadetten een Assaut zouden uitvoerenvoorafge gaan door voltige-oefeningenschermen te paard en »Jeu de Rose" in de manége, 't Was een heerlijke tijd van voorbereidingvan duchtig trainen de gedachte dezelfde bewegingen voor Hare Majes teiten te zullen verrichtenbezielde ons met onver moeide kracht. 's Middags hadden de oefeningen in het exerceeren plaatsen dat daarbij de uiterste best werd gedaan behoeft geen betoog. Langzamerhand begon de exercitieloods een recht feestelijk aanzien te krijgen het hoofdgebouw zou op uitdrukkelijken wensch van Hare Majesteit slechts eenvoudig versierd worden. Maandag 24 September, den dag vóór de aankomst, had de groote repetitie plaats zoowel in de manége als in de loods, bijgewoond door den Gouverneur en een klein publiek, Ook de pers had zich toe gang verschaft en was een plaatsje op het balkon der manége machtig gewordenterwijl haar col lega's van den Almanak zich vergenoegden met een f

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 108