Cl observatiestelling op bet beschot te betrekken. De manége was zoodanig met vlaggen behangendat van af het fraai versierde balkonhet oog slechts rustte op de veelkleurige doeken en wapentropheën op den achtergrond. Ook de soldaten-cantine prijkte met groen en oranje, terwijl voor die gelegenheid een welkomstgedicht door een sergeant-schrijver van het bureau van den Gouverneur was vervaardigd. De versiering bereikte echter haar toppunt in de exercitieloods. Het geïmproviseerd plancher met zijn achtergrond van groensierlijke palmenover welvend de borstbeelden der Koninginnen; zijn links en rechts opgestelde veldstukkenkogelsta pels, en aan rotten gezette geweren, maakte eene echt militair effect. En langs de spanningen vielen de groote vlaggedoeken in sierlijke plooien neeren slingerden [zich vereeuigd met guirlandes van gebint tot gebint dooreeneen bonte scha keering van kleuren. Tegenover den ingang der loods de troonhemelwaaronder de hooge bezoekers zouden plaats nemen. Dinsdag 25 September. Een dag waarvan de her innering onuitwischbaar in ons geheugen is gegrift. Des morgens om half zeven werden wij gewekt door de krachtige tonen van het Wilhelmus door alle hoornblazers der Academie geblazen. Een storm achtig gejuich langs alle slaapzalen begroette hen, als uiting van het hooggestemd feestgevoel. Daarna hadden wij tot tien uur vrij, op welk tijdstip het 2e ontbijt zou plaats hebben. Na het appèl werd de kernachtige dagorder van den Gouverneur van den volgenden inhoud voorgelezen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 109