CII Cadetten Gij staat thans op het punt de hooge »eer te genieten van door H. M. onze geëerbiedigde »en geliefde Koninginnen te worden geïnspecteerd »en Hoogstderzelve een beeld te geven van wat de »K. M. A. is. »U op te wekken tot liefde voor het Stamhuis van Oranje-Nassau is overbodig; in elk Cadetten- »liart is die liefde diep geworteld, elk beseft dat Neerland's hoop is gevestigd op zijne jonge Koningin. Moge eenmaal de ure des gevaars slaan dan zullen »wij, evenals onze voorvaderen, ons vereenigen om Oranje, vertegenwoordigd door Haar, de hoop en trots der Nederlandsche natie en met Haar over- winnen of blijmoedig vallen. Waar gij, Cadetten, »de vertegenwoordigers der beste elementen dier natie »moogt worden genoemd, waar gij trotsch moogt »zijn op de eer reeds op jeugdigen leeftijd Uwe Koningin te mogen dienen, met het vooruitzicht later als Officieren, in hooge mate de liefde tot Hoogstdezelve te kunnen opwekken en waar noodig »goed en bloed voor Haar veil te hebben, waar gij »u beijvert die eigenschappen te verwerven, die noodig zijn voor de zware taak, welke u te zijner tijd op de schouders zal worden gelegd, waar God s' Holland's-geest in u leeft, daar twijfel ik niet of gij zult steeds de Oranjevaan hoog houden en mode s' werken om haar vast aaneengesloten te beschermen »en thans zoo dit al noodig mocht zijn aan Hare Majesteit de overtuiging weten te gevendat zij in het Cadetten-korps bij uitnemendheid vinde, de elementendie den hecbtsten steun vormen voor »den troon van Neerland's Koningin,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 110