cm Leve de Koningin »Leve de Koningin-Regentes!" Het donderend, langdurig gejuich, dat door de eetzaal daverdebeweeshoe die krachtige taal tot het hart gesproken, het sluimerend enthousiasme in vollen gloed had doen ontvlammen. Om half elf stond het Cadetten-korps op het buitenpleinin groot tenuegeschaard. Tegenover ons waren in een lange rij de Officieren en Burger- leeraren der Academie opgesteld. Dan plotseling het eerste kanonschotverkondigenddat de Konin ginnen het Station te Breda binnenreden. Van uit de verte weerklonken de geestdriftvolle hoera's der bevolking, die terweerszijden van den weg had plaats genomen. Luider en luider werden die toe juichingen, totdat eindelijk even voor elf uur, het koninklijk rijtuig de aloude Academie-poort binnen reed. Gedenkwaardig oogenblik, dat de laatste af stammelinge van ons doorluchtig Vorstengeslacht den drempel zou overschrijden van het Gebouw, waar immer onbegrensde liefde en eerbied voor het Oranjehuis hebben geheerscht te midden van hen, gewijd aan Haren dienst! Een oogenblik hield het rijtuig stil en namen de Koninginnen de bloemenhulde in ontvangst Haar door de jonge dames van Pesch en de Wilde aan geboden. Dan werd in draf de Cadetten-Compagnie geïnspecteerd Glimlachend reden de Koninginnen ons voorbij. Een schok voer door de gelederen. Luider klopte het hartkrachtiger deed de geest drift het bloed in de aderen bruisenschitterden de oogen onder den bezielenden invloed van Haar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 111