CIV tegenwoordigheid. En in dat plechtig moment werd er een gelofte gedaan van jeugd aan Jeugd, de heilige gelofte van den toekomstigen Officier aan Zijne Vorstin, Haar eer en roem te zullen hoog houden. Stil stonden wijonbeweeglijk als uit mar mer gehouwen, het geweer gepresenteerd. Na de inspectie stegen HH. MM. uit het rij tuig en werden achtereenvolgens alle Officieren en Burcrerleeraren aan de Akademie verbonden, door den Gouverneur aan de Koninginnen gepresenteerd. Nadat deze plechtigheid afgeloopen waswerden door het Cadetten-korps eenige handgrepen uitgevoerd. Niettegenstaande de vervelende fouragères enkele malen de gelijkmatigheid van het geheel benadeelden liep alles goed van stapel. Vervolgens werd eerst in open, daarna in gesloten sectie-colonne voor de beide Koninginnen gedefileerd. De eerzucht deed ons alle krachten inspannen en het was met recht- matigen trots dat wij later vernamen, hoe de ge strekte militaire pas waarmee dit geschiedde de aandacht had getrokken. Het is zekerdat wij nimmer met meer ijver en geestdrift gedefileerd hebben. Nadat de Hooge Bezoekers zich naar de sierlijk met blauw satijn als boudoir ingerichte officierswacht kamers hadden begeven, rukten wij in om onmiddellijk naar de leerzalen te gaanwaar de lessen door HH. MM. zouden worden bijgewoond. Daarop be gon de bezichtiging van het Gebouw, een aanvang nemende bij de Bibliotheek waar namens de Officieren der Academie een album werd aangebodendat verscheidene photographieën der Akademie in groot formaat bevatteals herinnering aan dezen dag. De

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 112