cv slaapzalen werden bezichtigd; vervolgens de lessen bijgewoond op 22. (Luit. Collette, voordracht over het verdedigingsstelsel van Nederland, klasse AG4)24. (Luit Nypelsvoordracht over de oorzaken van den Atjeh-Oorlog, klasse I'4), daarna begaf de stoet zich naar de Amusementzaalwaar de buste van Hare Majesteit en het portret der Koningin-Regentes ver sierd warenterwijl tevens de schilderijden slag bij Djaga-Raga voorstellendehier eene eereplaats was geschonken. Het behaagde H. M. de Koningin- Regentes den Cadet Bonto van Bijlevelt de hooge eer te verleenen door Haar ontboden te worden, en hem belangstellend naar den toestand van zijn op Lombok zwaar gewonden vader te informeeren. Op de Amusementzaal hadden de oudste van elk wapen en de klasse I'3 plaats genomen. Allen hielden zich met iets bezig ten einde HH. MM. een juist beeld te geven van het innerlijk leven derK. M.A. Op dit oogenblik bood de oudste van het korps aan de jonge Koningin namens de Cadettenhunne eer biedige hulde aanin den vorm van een blauw satijnen kussendoor oranje koorden omboord, ver sierd met een zilveren schild, waarop de frontgevel van het Gebouw, omgeven door wapentropheën geëtst was, met het opschrift: »Aan H. M. de Koningin, van het Cadetten-korps, 25 September 1894." Tevens werd het Album met al onze handteekeningen overgereikt. De Koningin nam dit bewijs van liefde en eerbied aan met de woordenDank u welik vind het heel vriendelijk. Wilt u ook namens mij de andere Cadetten bedanken, ik waardeer het zeer," terwijl een glimlach zich over haar gelaat verspreidde.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 113