CVI Het feit, dat zij de hulp van een der toegeschoten adjudanten om het kussen te dragen weigerde, bewees ons hoe Neerlands Kóningin de hulde Harer toekomstige Officieren op prijs stelde. Later vóór het déjeuner betuigde de Koningin nogmaals Haren dank aan den oudste van het korps en zeide tevens dat deze dag Haar onuitsprekelijk genoegen verschafte. Tegelijkertijd werd ook door den Cadet Kerremans een welkomsgedicht aan Hare Majesteit aangeboden. Nadat de amusementszaal en biljartzaal bezichtigd waren, begaven de Vorstinnen zich naar 26b, waar de leeraar Krediet een voordracht over de natuur kunde hield (2de jaar). Van hieruit werd op 23 de séance over de chemiedoor den leeraar Hoitsema (klasse AG3) gehoudenbijgewoond. De interesante proeven, als het te voorschijn brengen der nationale en oranje kleurenwekten de belangstelling van HH. MM. Ook in de wapen- en eetzaal werd een oogenblik vertoefd, en vervolgens werden op zaal 30 de lijnteekenplaten van de Genie 4de jaar be zichtigd Hiermede was de tocht door het Gebouw afgeloopen en begon kort daarop het déjeuner, door H. M. de Koningin, aan de Officieren der Academie aangeboden. Hare Majesteit had er prijs op gesteld, ook het Cadetten-korps aan het déjeuner vertegen woordigd te zien, en de oudste Cadet-?ergeants Smeets en Tersteeg genoten de hooge eer door Hare Majesteit tot het bijwonen hiervan uitgenoodigd te worden. Aan het déjeuner werd door de Koningin- Regentes de volgende rede uitgesproken Mijne HeerenIk verzoek een oogenblik uwe aandacht. Ik wenschmede namens de Koningin

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 114