cxi van ManenBessemvan Boetzelaer en Einthoven uitgevoerd; waarbij als eigenaardig intermezzo een levende W en E, gedekt door een koninklijke kroon, werden gevormd. Aan het Trekken op Sabel" dat hierna volgde, namen: Bouman, van Zijll de Jong, van Rijen, Verschuir, Cambier en Knoote, deel. Ten slotte een groote Apotheose" uitgevoerd door alle Assautwerkersvoorstellende HH. MM. de Koninginnen, verdedigd door het Cadetten-korps. We kunnen met voldoening vermelden, dat het Assaut de tevredenheid van HH. MM. wegdroeg. Nadat het geheel afgeloopen was, richtte de Gou verneur het woord tot de Koninginnen, ten einde Haar den dank te brengen voor de hooge eer de Koninklijke Militaire Academie te beurt gevallen. »Bij het vernemen van de tijding van het hoog bezoek »juichten allen, aan de inrichting verbonden, niet »het minst was de vreugde zichtbaar op het gelaat »der Cadetten, die in het aloude kasteel van Breda opgeleid worden om eenmaal op te treden, hier te »lande en aan gindsche zijde van den oceaan, tot verdediging van het Vaderland. Er is veel noodig »om voor die schoone roeping bekwaam te worden, vooral nu de eischen der tegenwoordige militaire wetenschappen zoo hoog zijn. De gevoelens van »tucht, en orde, en liefde voor de studie ingang te »doen vinden, is de schoone, doch moeielijke taak »van het personeel, dat onder mijn leiding aan de Academie is verbonden. Ik verzeker Uwe Majes teiten dat het personeel met ijver en bekwaamheid toewijding en liefde voor Oranje die taak vervult, »maar ook de Cadetten doen in die gehechtheid o o

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 119