cxii »niet onder en zijn met geestdrift bezield voor Koningin en Vaderland. Het bezoek van heden »zal rijpe vruchten dragen en een prikkel zijn om »met energie op den ingeslagen weg voort te gaan, »ten einde by het verlaten der Academie een sieraad te worden voor het Leger!" Nogmaals dankend besloot de Gouverneur zijne rede met Leve de Koningiunen" waarmede allen geestdriftig instemden. En toen daarop de muziek de eerste tonen van 't Wilhelmus" inzette, werd door alle aanwezigen staande plechtig meegezongen. Nadat HH. MM. den Gouverneur voor de ontvangst bedankt hadden, stegen zij in het rijtuig en werd een toer om de Academiegebouwen gedaan. Dan, ik wil even stilstaan bij het oogenblik dat HH. MM. het Gebouw verlieten, mijns inzien het plechtigste en schoonste van den geheelen dag. Het geheele korps, zelfs de Assaut- werkers in hun tenuealles was naar de Academie- poort gestroomdten einde de Koninginnen een laatste ovatie te brengen. Langen tijd had gedurende dezen dag de ijzeren discipline ons de gevoelens doen smoren, thans barstte de ingehouden geestdrift bruizend losluider en hartstochtelijker klonken de hoera's levendiger zwaaiden allen met chako of pet, juichend, jubelend, bezield door vurig enthousiasme. Daar gevoelden we ons éénverknocht door denzelfden band van liefde, grootsche, machtige liefde voor de laatste Oranjetelg, gevoelden we ons ten volle Cadet, militair, bereid om den eed van trouw gestand te doengoed en bloed voor Haar veil te hebben Wij beseften, dat wij Haar vermoedelijk nimmer meer in ons midden zouden zienal onze liefde, bewondering, dankbaarheid

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 120