CXIV diende als antwoord van onzen kant. Dat er her haalde malen getoast werdde feestvreugdebij het dessert, óók door het zingen van echt Vaderlandsche liederenten top steegwas natuurlijk. Nog éénmaal zouden wij de Koninginnen zien nog éénmaal Haar kunnen toejuichen. Om zes uur betrok de compagnie cadetten de eerewacht aan het station. Groot was de teleurstellingtoen het ko ninklijk rijtuigvoorafgegaan door een peleton ca valerie een anderen weg scheen te zullen nemen dan was vastgesteld. Doch ziet, een krachtige ruk aan het voorspan en het rijtuig reed tusschen de eere-compagnie door. Toen was zelfs de wapen- dicipline niet in staat om de geestdrift te beteu gelen en onze vurige toejuichingen te weerhouden. Kort daarop verliet de koninklijke trein onder het gebulder der kanonschoten Breda. Onder het ge- druisch van opwekkende muziektonen, begeleid door het gejoel der bevolking, werd de terugmarsch naar het Gebouw aangevangen. Halfacht zag ons aan een schitterend korpsdiner op de Sociëteit vereenigd. De velevurige toasten op Oranje en het heil Harer Majesteiten hielden de feeststemming gaande. Na afloop werd de fuif in Concordia voortgezet, waar de stroom van opgewon den Cadetten nieuw bloed" in de menigte bracht en het feestvieren een ongekende gezelligheid en rumoerigheid schonk. De Sociëteit werd als lijken- depót ingericht. Den volgenden dag scheen er een weemoedig waas over alles heen te liggen, het Gebouw leek nog doodscher dan te voren Voorbij de schoone dag

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 122